svētdiena, 2007. gada 2. decembris
Olbaltumvielas un aminoskābe L-arginīns
Visu dzīvo organismu kopīga iezīme ir vienādi pamatelementi – dažādi olbaltumvielu savienojumi. Olbaltumvielu sastāvdaļas ir aminoskābes. Ja trūkst vai ir nepietiekamā daudzumā kaut vai viena aminoskābe, nepieciešamās olbaltumvielas neveidojas.
Vairums aminoskābju - 80% tiek sintezētas aknās, bet pārējās mēs saņemam ar pārtiku. Cilvēkam izšķir neaizstājamās, nosacīti neaizstājamās un aizstājamās aminoskābes.
Organismā nepārtraukti noris procesi ar aminoskābju piedalīšanos, un kaut vai vienas aminoskābes nepietiekamība neizbēgami izraisa slimības.
Nepareizs, nesabalansēts uzturs vai nepietiekama proteīnu asimilācija gremošanas sistēmā var radīt šādu nepietiekamību. Aminoskābju papildināšana svarīga ir, ja Jūs ciešat no distrofijas, sirgstat ar psihiskām, nervu vai sirds un asinsvadu slimībām, hroniskā noguruma sindromu, diabētu, epilepsiju, anēmiju, uzlabojat veselību pēc pārmērīgas alkohola, narkotisko vielu lietošanas vai pēc ilgstošas ārstnieciskās diētas.
Aminoskābes ir neirotransmisteri vai arī neirotransmistru priekšteči – nervu impulsu raidītāji sinapsēs – tas ir, piedalās centrālās nervu sistēmas darbībā, ļaujot tai uztvert un nosūtīt signālus.
L- arginīns, tāpat kā citas aminoskābes, kalpo par celtniecības materiālu, no kura organisms sintezē olbaltumvielas, hormonus, fermentus.
Nokļūstot uz gļotādas, mentols pastiprina L-arginīna uzsūkšanos, kas radot vietējo iedarbību, veicina šūnu sadzīšanu un atjaunošanos. Tālāk iesūcoties un nokļūstot asinsrites sistēmā, no L-arginīna sintezējas ferments un šūnās izveidojas slāpekļa monoksīds (NO) – nestabils savienojums, kas organismā eksistē, apmēram, 2 stundas. NO klātbūtnes laikā organismā notiek visu asinsvadu sieniņu muskulatūras atslābināšanās, kas ievērojami veicina cilvēka organisma asins un limfas aprites uzlabošanos. Bez tam, slāpekļa monoksīds vada procesus gan šūnu iekšienē, gan arī starp šūnām. Tas piedalās un paātrina nervu impulsu pārvadi no viena nervgala uz otru, daudz ātrāk nekā dabīgie neiromeditori. Mehānisms, kā slāpekļa monoksīds veicina asins pieplūdumu dzimumorgānos, tātad erekcijas un orgasma stiprums, ir vienāds gan vīriešiem, gan sievietēm.
L- arginīns ir atbildīgs par daudzu funkciju izpildi organismā.
L- arginīns ir proteīnu veidojoša neaizstājamā aminoskābe pieaugušajiem, taču bērniem tā ir neaizstājamā aminoskābe. Visā pasaulē arginīnu dēvē par visvarenāko kardioloģijas un imunoloģijas aminoskābi. Arginīns ir slāpekļa oksīda (NO) – Ļoti spēcīgs asinsvadu paplašināšanas avots, tāpēc to sekmīgi var ordinēt sirds un asinsvadu slimību gadījumā.
* nodrošina normālu arteriālā spiediena līmeni
* uztur sirds un asinsvadu sistēmas veselību
* veicina asinsvadu paplašināšanos, tādējādi novēršot aterosklerotisko plātnīšu veidošanos
* nodrošina asins pieplūdi ekstremitātēm
* labvēlīgi ietekmē priekšdziedzera darbību
* palēnina labdabīgo un ļaundabīgo audzēju attīstību
* regulē hormonu izstrādi
* veicina brūču sadzīšanu
* stiprina imūnsistēmu
* pielieto pie kuņģa problēmām
* tiek pielietots bodibildinga līdzekļos, lai palielinātu muskuļu masu un samazinātu tauku daudzumu
* spēlē svarīgu lomu aknu cirozes un tauku infiltrācijas problēmu ārstēšanai vai novēršanai
* veicina dezintoksikācijas procesus aknās (pirmām kārtām amonjaka neitralizēšanu).
L-arginīns ir dabiskā aminoskābe, kas atrodama struktūras olbaltumvielu, fermentu, globulīnu un hormonu sastāvā, cilvēka organismā. Tieši ar to pamatojumi daudzi atveseļošanas efekti, pat tādi, kas pirmajā brīdī šķiet brīnumaini.
Arginīnam piemīt lielisks psihotropisks efekts. Izraisot somatropīna (augšanas hormons) daudzuma palielielināšanu līdz augšējai normālai robežai, Arginīns uzlabo garastāvokli, izraisa cilvēka aktivitāti, iniciatīvu un izturību, ieviešot noteiktas kvalitātes psihisko enerģiju cilvēka uzvedībā.
Arginīnu izmanto hipertoniskās slimības profilaksē un ārstēšanā, veicina artēriju gludās muskulatūras saspringtības samazināšanos, pazeminot diastolisko, apakšējo asinspiedienu.
Arginīnu lieto arī aterosklerozes profilaksei, asins reoloģisko īpašību uzlabošanai. Tas neļauj veidoties asins recekļiem un šie recekļiem pielipt pie artēriju iekšējām sieniņām, samazinot trombu un aterosklerotisko plātnīšu veidošanās risku. Arginīns tiek pielietots tādu slimību, kā aknu cirozes novēršanai un aknu taukmaiņas procesu ārstēšanai un profilaksei.
Arginīns tiek lietots, lai palielinātu nieru attīrīšanas potenciālu, izvadot slāpekļa maiņas gala produktus.
Abonēt:
Ziņas komentāri (Atom)
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru